Листа на кандидати за полагање на ловечки испит

15.10.2019 14:00:00


Ловечкиот испит ќе се одржи на 19.10.2019 година, во просториите на Ловното Здружение Ловец на Ул. “Вита Поп Јорданова” б.б. Штип, со почеток од 09:00 часот

ШТИП

 1 Горан Марков 2 Фазли Беќир 3 Љубчо Арсовски 4 Влатко Здравев 5 Петар Манев 6 Тоше Ѓорѓиевски 7 Игорче Костов 8 Стаменко Каров 9 Сашко Стоилов 10 Влатко Корчев 11 Сејди Таир 12 Ванче Ангелов 13 Иван Ивановски 14 Назим Ибраим 15 Васко Павлов 16 Давид Каров 17 Горан Ѓошев 18 Љупчо Трифуновски 19 Бранко Павлов 20 Мијалче Коцев 21 Зоран Атанасов 22 Александар Јованов 23 Роберт Ристовски 24 Горан Крстевски 25 Роберт Лазаров 26 Трајче Спасов 27 Горан Грков 28 Боби Илиевски 29 Јорданчо Ѓоргиев 30 Миланчо Јовчевски 31 Назим Сулиман 32 Трајчо Тоде Јованов

КОЧАНИ

 1 Климент Крстев 2 Адријан Живков 3 Васо Ристов 4 Драган Зафиров 5 Виктор Јосифов 6 Мирче Филипов 7 Тони Јованов 8 Благој Јованов 9 Мартин Коцев 10 Ангел Цветанов 11 Христијан Алексов 12 Русе Коцев

ВИНИЦА

1 Ивица Арсов 2 Антонио Петров 3 Михајло Стојков 4 Николче Димитров 5 Борче Спасов 6 Димитар Соколовски 7 Филип Николов 8 Драганчо Ефремов 9 Борчо Иво Соколов 10 Идриз Неџипов 11 Борче Манасиев 12 Столе Вучковски 13 Настасија Јанкулова 14 Стефан Ристов 15 Бојан Стојановски 16 Јорданчо Софрониов

МАКЕДОНСКА КАМЕНИЦА

1 Игор Николовски 2 Перо Веселиновски 3 Дарко Веселиновски 4 Стојне Стоиловски 5 Драго Николовски 6 Станке Стојковски 7 Зоран Мирчевски 8 Драган Ивановски 9 Златко Стојковски 10 Мартин Панов 11 Дарио Ивановски 12 Горан Огнановски 13 Ило Ѓорѓиевски 14 Боре Велиновски 15 Фиданчо Ѓоргиевски 16 Голуб Јанѓеловски 17 Мартин Анѓелковски 18 Жарко Анастасоски 19 Маринко Соколовски

ПЕХЧЕВО

 1 Александар Ѓопѓиевски 2 Мартин Аспровски

РАДОВИШ

1 Фазли Рушидов 2 Нацо Пецанов 3 Драган Илиев 4 Михаил Кукутанов 5 Стојан Јанев 6 Ване Јованов 7 Васил Борутцкиј 8 Живко Тодоров

ПРОБИШТИП

1 Методија Андоновски 2 Драган Анастасовски 3 Митре Петровски 4 Борче Мицев

ДРУГИ ОПШТИНИ

 1 Јовица Радевски 2 Сашко Гагалов 3 Флип Гагалов 4 Николче Стојковски 5 Андреј Ристевски 6 Славчо Тошев 7 Марјан Апостоловски 8 Даниел Диневски 9 Ивица Стојковски 10 Дарко Веселинов

Share